Jaký cizí jazyk byste se měli naučit? Jaké jsou výhody znalosti určitých jazyků?

Jaký cizí jazyk byste se měli naučit? Jaké jsou výhody znalosti určitých jazyků? výuka angličtiny a dalších jazyků online v jazykové škole

Učení se cizího jazyka má mnoho výhod. Každý další jazyk otevírá nové dveře v životě. Je to obrovské plus pro váš životopis nebo při žádosti o studium v ​​zahraničí. Naučte se cizí jazyk, který vám pomůže dosáhnout vašich snů.

Co byste měli zvážit při výběru cizího jazyka?

Jaký cizí jazyk byste se měli naučit? Jaké jsou výhody znalosti určitých jazyků? výuka angličtiny a dalších jazyků online v jazykové škole

Při výběru cizího jazyka je vhodné zvážit několik kritérií. Když zvažujete, který z nich se učit, musíte se rozhodnout, co je pro vás důležité.

Popularita cizího jazyka

Chcete cestovat, pracovat v mezinárodní společnosti, nebo jen mít možnost mluvit s co nejvíce lidmi z celého světa? Zvažte, jak se naučit jeden z oblíbených jazyků.

Vyberte si jazyky, které můžete používat v mnoha částech světa

Může to být španělština, francouzština nebo němčina, což jsou jazyky, které zná spousta lidí – rodilých mluvčích i nerodilých mluvčích.

Nemusíte se však nutně chtít učit široce známý jazyk. Pokud se raději učíte méně používané jazyky, vyplatí se poohlédnout se například po skandinávských jazycích. Méně lidí v Evropě nebo Americe mluví jakýmkoli africkým jazykem. Skutečnost, že ovládáte menšinové jazyky, znamená pro některé společnosti menší konkurenci.

Obtížnost učení jazyka

Dalším kritériem pro výběr cizího jazyka může být snadnost jeho osvojení. Mnoho lidí je ochotnějších se začít učit, když se všeobecně věří, že jazyk se dá snadno naučit. Mezi „jednoduché“ jazyky, které se více zajímají, patří: španělština, italština. Zajímavé je, že svahilština je také klasifikována jako snadný jazyk – navzdory její zanedbatelné popularitě v Evropě.

Faktem je, že je snazší učit se jazyky ze stejné rodiny. Pak mají často podobné gramatické nebo lexikální struktury. Může také existovat mnoho příbuzných slov a výslovnost se nemusí lišit od výslovnosti ve vašem rodném jazyce.

Pokud dáváte přednost výzvě, stojí za to zkusit se naučit složitější (gramaticky, stavebně, syntakticky) jazyky, např. asijské – jako je čínština nebo japonština. Arabština, jejíž písmena mění tvar v závislosti na slovu, často představuje potíže, ale rozhodně je dosažitelná, jako každá jiná!

Jaké cizí jazyky se vyplatí učit se sami nebo v kurzech? Podívejte se na výhody studia jazyků, ze kterých si můžete vybrat v naší Cambridge School of English!

Angličtina – proč se učit anglicky?

Jaký cizí jazyk byste se měli naučit? Jaké jsou výhody znalosti určitých jazyků? výuka angličtiny a dalších jazyků online v jazykové škole

Angličtina je zdaleka nejoblíbenější jazyk na světě. Navzdory relativně malému počtu rodilých mluvčích se nejčastěji učí jako druhý nebo třetí jazyk téměř ve všech koutech světa. Ať už vás život zavede kamkoli, s největší pravděpodobností najdete místo, kde se domluvíte anglicky. Často je nezbytným požadavkem v životopise při ucházení se o práci v mnoha institucích, stejně jako při žádosti o studium v ​​zahraničí.

Němčina – proč se učit německy?

Jaký cizí jazyk byste se měli naučit? Jaké jsou výhody znalosti určitých jazyků? výuka angličtiny a dalších jazyků online v jazykové škole

Naučíte-li se německy, můžete komunikovat s více než 120 miliony lidí, pro které je to jejich rodný jazyk. Mnoho lidí se to učí jako cizí jazyk. Ostatně je to jeden z nejčastěji vyučovaných jazyků. Znalost němčiny může výrazně zlepšit vaši osobní nebo profesní situaci. Německo je atraktivním centrem pro zahraniční investory. Je zde přítomno 500 největších světových společností. Švýcarsko, další německy mluvící země, má jednu z nejvyšších životních úrovní na světě. Kromě toho německé společnosti vytvořily ve Spojených státech přibližně 700,000 XNUMX pracovních míst.

Francouzština – proč se učit francouzsky?

Jaký cizí jazyk byste se měli naučit? Jaké jsou výhody znalosti určitých jazyků? výuka angličtiny a dalších jazyků online v jazykové škole

Francouzština je jazyk, který se často volí pro studium díky své univerzálnosti. Tím, že mluvíte francouzsky, se domluvíte nejen ve Francii, ale i v mnoha dalších zemích světa, jako je Kanada, Francouzská Guyana, Belgie nebo africké oblasti. Francouzština je po angličtině druhým nejčastěji vyučovaným cizím jazykem.

Italština – proč se učit italsky?

Jaký cizí jazyk byste se měli naučit? Jaké jsou výhody znalosti určitých jazyků? výuka angličtiny a dalších jazyků online v jazykové škole

Italština je poměrně oblíbený jazyk, který se učí díky své snadnosti. Pochopitelně je potřeba věnovat jeho naučení hodně času, ale nemá složitou gramatiku a podobně jsou konstruovány i věty. Důležité je, že italština je románský jazyk, takže po jejím zvládnutí bude učení španělštiny nebo francouzštiny mnohem jednodušší. Navíc je v současné době na trhu neuvěřitelně mnoho pracovních nabídek, které vyžadují znalost italského jazyka, vzhledem k jeho oblíbenosti.

Španělština – proč se učit španělsky?

Jaký cizí jazyk byste se měli naučit? Jaké jsou výhody znalosti určitých jazyků? výuka angličtiny a dalších jazyků online v jazykové škole

Španělština je jedním z nejznámějších jazyků na světě, který používají lidé téměř po celém světě. Kromě Španělska se s ním můžeme setkat téměř v celé Latinské Americe (včetně Mexika, Peru, Venezuely, Chile, Argentiny, Paraguaye, Bolívie a mnoha dalších). Uživatele tohoto jazyka lze nalézt také na Filipínách, v Maroku, na Kubě nebo na Kanárských ostrovech. Na trhu práce najdete také obrovské množství pracovních nabídek vyžadujících znalost španělštiny. Důležité také je, že jde o jazyk rozšířený v popkultuře.

Čínština – proč se učit čínsky?

Jaký cizí jazyk byste se měli naučit? Jaké jsou výhody znalosti určitých jazyků? výuka angličtiny a dalších jazyků online v jazykové škole

Na rozdíl od zdání není čínština nejoblíbenějším jazykem k učení. Čína má největší populaci na světě, což se překládá do řeči. Je to obtížný jazyk, takže pokud hledáte výzvy, čínština může být právě pro vás. Dalším problémem je skutečnost, že existuje mnoho dialektů. Kromě toho, že nastavujeme laťku vysoko, je čínština neuvěřitelně užitečný jazyk. Čína je jednou z největších ekonomik na světě. Jde o velmoc, která má všechny předpoklady stát se v budoucnu největší velmocí.

Přihlaste se do jazykového kurzu!

Jaký cizí jazyk byste se měli naučit? Jaké jsou výhody znalosti určitých jazyků? výuka angličtiny a dalších jazyků online v jazykové škole

Stále existuje mnoho kritérií, možná i osobních, která stojí za to zvážit před výběrem jazyka. Stojí za to se mimo jiné seznámit s budoucím trhem práce. Jazyk, který se chcete naučit, musí být přizpůsoben vám a vašim plánům. Vyplatí se také zvolit správnou metodu učení. V Cambridge School of English nabízíme kurzy nejen pro ty, kteří se chtějí naučit anglicky. Máme velmi širokou škálu možností online výuky na e-learningových platformách a také dálkové kurzy s kvalifikovanými učiteli polštiny a rodilými mluvčími. V naší škole se můžete učit jazyky jako japonština, arabština, čínština, norština, holandština, italština, němčina, španělština nebo francouzština. Připravujeme se také na certifikační zkoušky z angličtiny, španělštiny, němčiny, francouzštiny a čínštiny.