Poznejte tradice anglicky mluvících zemí prostřednictvím kurzů obecné angličtiny s Cambridge School of English!

Poznejte tradice anglicky mluvících zemí prostřednictvím kurzů obecné angličtiny s Cambridge School of English!
Poznejte tradice anglicky mluvících zemí prostřednictvím kurzů obecné angličtiny s Cambridge School of English!

Poznejte tradice anglicky mluvících zemí prostřednictvím kurzů obecné angličtiny s Cambridge School of English! - Spojené státy americké

USA jsou zemí plnou kulturní rozmanitosti, která se promítá do bohatství svátků a tradic, které jejich obyvatelé slaví. Dominantním náboženstvím v USA je protestantismus, vyskytující se v mnoha podobách. V USA žije také mnoho katolíků, muslimů a judaistů. I když společnost této země tvoří převážně přistěhovalci z Evropy, v dobách války za nezávislost a po ní se ustálila národní identita lidí žijících v těchto oblastech a většina migrantů svou evropskou identitu odmítla a začala se cítit jako Američané. Nejdůležitější, tradiční hodnotou pro Američany je jejich svoboda. 

 

Historie Spojených států má však své temné kapitoly, související zejména se zacházením s domorodými obyvateli ze strany osadníků nejen v prvních letech kolonizace těchto oblastí, ale i po získání nezávislosti a zahájení územní expanze v tzv. s názvem „Divoký západ“. Z tohoto důvodu zanikla většina tradic indiánů žijících v USA. Mnohé z nich však stále pěstují různé kmeny – v mnoha případech jsou spojeny s dospíváním a souvisí s cyklem ročních období a plodin.

 

Zde jsou některé svátky a tradice v USA:

 

Den nezávislosti / XNUMX. července – Tento den se slaví po celé zemi, aby si zapamatovali Deklarace nezávislosti v roce 1776. V tento den Američané pořádají festivaly, přehlídky, ohňostroje a pikniky a oblékají se do svých národních barev – červené, bílé a modré.

 

Den díkůvzdání – čtvrtý čtvrtek v listopadu – Jeden z nejdůležitějších svátků ve Spojených státech. Slaví se jako poděkování za úrodu a požehnání uplynulého roku. Tradičně je tento svátek považován za připomínku prvního svátku sklizně obyvatel kolonie Plymouth v roce 1621 – Puritánští uprchlíci z Anglie, kteří byli ve své zemi pronásledováni anglikánskou církví. V tento den se Američané scházejí s rodinou a přáteli, aby jedli vydatná sváteční jídla, nejčastěji s krůtím masem, dýní a tradiční brusinkovou omáčkou. Je to také čas vyjádřit vděčnost a sdílet ji s ostatními.

 

Halloween – 31. října – Svátek vznikl z keltská kultura které do Spojených států přinesli imigranti. V tento den se děti i dospělí oblékají do strašidelných kostýmů, chodí ode dveří ke dveřím a žádají o sladkosti. Domy jsou zdobeny dýněmi s vyříznutými legračními nebo strašidelnými obličeji.

 

Super Bowl - I když to není tradice ani svátek, jde o jednu z nejvýznamnějších sportovních událostí ve Spojených státech. První únorový víkend se odehraje poslední zápas sezóny americké fotbalové ligy. Sportovní akce je spojena s hudebním vystoupením jedné ze světových hudebních hvězd. Američané pořádají večírky, kde sledují hru, jedí svačiny a baví se u televize.

 

Památný den – poslední květnové pondělí – smyslem tohoto dne je připomenout si vojáky, kteří zemřeli, když sloužili pro Spojené státy. Jeho kořeny sahají do občanské války, která se odehrála v letech 1861 až 1865 mezi abolicionistickými severními státy tvořícími Unii a Konfederačními státy Ameriky tvořenými převážně jižními plantážními státy. První Památný den byl spojen s oslavou padlých vojáků Unie a jeho datum je spojeno s datem znovusjednocení Severu a Jihu.

 

V USA je mnoho dalších svátků a oslav, jako např Masopust se slaví v New Orleans, Svátek práce nebo Den matek – každá z těchto jedinečných příležitostí a způsob jejich oslav je jedinečný pro stát a komunitu – další důkaz kulturní rozmanitosti Spojených států. Všechny tyto svátky a tradice mají své vlastní jedinečné vlastnosti a jsou příležitostí k oslavám, trávení času s rodinou a přáteli a oslavám různých aspektů života ve Spojených státech.

Poznejte tradice anglicky mluvících zemí prostřednictvím kurzů obecné angličtiny s Cambridge School of English!

Poznejte tradice anglicky mluvících zemí prostřednictvím kurzů obecné angličtiny s Cambridge School of English! - Spojené království

Velká Británie je země s velmi bohatou historií a mnoha fascinujícími tradicemi a svátky, vázaný na královskou rodinu, anglikánskou církev a také na velmi dlouhou tradici parlamentní monarchie. Některé z těchto svátků se slaví pouze v některých částech Spojeného království, nikoli v celém bývalém impériu.

 

Zde jsou některé z nejdůležitějších svátků ve Velké Británii!

Vánoce – Jeden z nejdůležitějších svátků ve Spojeném království. Tradičně se slaví 25. prosince. V tento den se Britové setkávají s rodinou a přáteli, aby oslavili narození Ježíše Krista. Hlavními prvky oslav jsou slavnostní večírky, společná jídla (zejména tradiční pečený krocan nebo husa s přílohou) a výměna dárků. Domy jsou také zdobeny a vánoční stromky jsou zdobeny ozdobami a světly.

 

Den svatého Patrika - Tento irský světec, který zde v 5. století vykonával misijní činnost, je oslavován ve Velké Británii, zejména v Severním Irsku. Každý rok 17. března Britové (Irové i Neirové) se účastní průvodů se symbolem svatého Patrika – jetelem. V mnoha městech se konají kulturní akce, tanec, koncerty a festivaly a v hospodách se podávají tradiční irská jídla a nápoje.

 

Guy Fawkes Night (Bonfire Night) – Tento den se slaví 5. listopadu na památku spiknutí střelného prachu z roku 1605, ve kterém se Guy Fawkes a jeho kolegové pokusili vyhodit do vzduchu britský parlament. V tento den se pořádají ohňostroje, vatry a pochodně. Ikonické podobizny Guye Fawkese jsou páleny na hranici a lidé připravují tradiční pokrmy, jako jsou pečené brambory, klobásy a táborákový čaj.

 

Wimbledon - Tento nejstarší a nejprestižnější tenisový turnaj na světě se koná v Londýně každý rok. Mnoho Britů čeká na jeho začátek s netrpělivostí. Zápasy sledují miliony lidí – živě i v televizi. Mezi charakteristické části Wimbledonu patří tradiční bílé oblečení hráčů, pojídání jahod se šlehačkou a pití Pimms, oblíbeného britského nápoje.

 

King's birthday – Trooping the color – Velká Británie slaví narozeniny svého panovníka, v současnosti král Karel Třetí, v červnu každého roku. I když se narozeniny panovníka neslaví vždy přesně v jeho přesné datum, Britové se při této příležitosti účastní průvodů, vojenských ukázek a dalších oslav. Je to také doba, kdy se na počest panovníka vyvěšují státní vlajky a zdobí ulice.

 

Velká Británie má mnoho dalších tradic a svátků, jako např Den matek, Den svatého Jiří, Hogmanay – skotská oslava na Silvestra, které odrážejí kulturní a historickou rozmanitost království. Každý z těchto svátků a tradic má své jedinečné rysy a je příležitostí ke společné oslavě a oslavě.Poznejte tradice anglicky mluvících zemí prostřednictvím kurzů obecné angličtiny s Cambridge School of English!

Poznejte tradice anglicky mluvících zemí prostřednictvím kurzů obecné angličtiny s Cambridge School of English! - Austrálie

Jako země s rozmanitou kulturou a mnoha etnickými vlivy má Austrálie mnoho jedinečných tradic a svátků. Zdroj její rozmanitosti je třeba hledat v historii Austrálie – na samém počátku britského osídlení měla být místem, kam měli být posíláni trestanci. Dodnes je Austrálie součástí Commonwealthu – hlavou Austrálie je král Velké Británie. Jeho jménem v Austrálii, stejně jako ve zbytku zemí Commonwealthu, funguje pozice generálního guvernéra. Pro Australany jsou důležité také tradice vyvinuté před příchodem britských osadníků – tedy domorodá kultura.

 

Dovolená v Austrálii

 

Den Austrálie: Slaví se dne 26th ledna, je to den národních oslav a připomínky příchod první flotily britských lodí do Austrálie v roce 1788. Tento svátek je příležitostí k oslavě australské identity a kultury. Mnoho měst pořádá průvody, ohňostroje, australské hry a soutěže a také koncerty. Na budovách vlaje australská vlajka a lidé navštěvují pikniky a grilování.

 

Den ANZAC (australského a novozélandského armádního sboru). – Důležitý svátek připomíná australské a novozélandské vojáky, kteří sloužili a padli ve válkách, zejména během první světové války. Slaví se dne 25. dubna a je národním pamětním dnem. Obřady se konají na vojenských hřbitovech a před sochami a obyvatelé Austrálie se účastní průvodů, pochodů a kladou věnce na hroby, aby tak vyjádřili úctu padlým.

 

Vánoce – Podobně jako v jiných zemích jsou i v Austrálii Vánoce důležitým svátkem. Ale vzhledem ke své geografické poloze se to děje v létě. Mnoho lidí tráví ten den na pláži, pikniky a grilováním venku. Vánoční stromky se zdobí a lidé si navzájem dávají dárky. Mnoho australských měst navíc pořádá „Carols by Candlelight“ – zpívání vánočních koled při svíčkách pod širým nebem.

 

Ekka (Royal Queensland Show) – Každoroční událost ve státě Queensland, která se koná v srpnu. Je to největší regionální přehlídka v Austrálii zaměřená na zemědělství, farmaření, soutěže zvířat, řemesla a zábavní atrakce. Ekka je příležitostí k oslavě venkovské kultury a života na farmě.

 

Týden NAIDOC: Je to týden oslav a uznání zásluh domorodých Australanů. Koná se v červenci a oslavuje tradice, jazyk, tanec, umění a dědictví Domorodí obyvatelé a obyvatelé ostrova Torres Strait mezi Austrálií a Novou Guineou. Ostrovy v této úžině obývají původní obyvatelé – Melanésané. NAIDOC Week hostí řadu akcí, jako jsou výstavy, koncerty, workshopy a konference, které mají zdůraznit význam a hodnotu australských domorodých komunit.

 

Samozřejmě je to jen několik příkladů svátků a tradic v Austrálii. V zemi s takovou kulturní rozmanitostí můžete najít mnoho zajímavých oslav a praktik, které odrážejí multietnický charakter kontinentu.

Poznejte tradice anglicky mluvících zemí prostřednictvím kurzů obecné angličtiny s Cambridge School of English!

Výše zmíněné svátky jsou jen některé z mnoha dalších zajímavých oslav, které tvoří kultury těchto zemí.

Chcete-li se dozvědět více o kultuře anglicky mluvících zemí, navštivte webové stránky Cambridge School of English!

Jazykové kurzy angličtiny a dalších cizích jazyků v naší škole spojují rozšiřování jazykových znalostí s poznáváním kultury a tradic anglicky mluvících zemí. 

 

Nabízíme mnoho druhů jazykových kurzů: pro děti, mládež, studenty, dospělé, seniory, pro firmy, příprava na certifikační zkoušky, online kurzy angličtiny a mnoho dalšího.

 

Během našich jazykových kurzů se naučíte nejen jazyk používat, ale také poznáte kulturu anglicky mluvících zemí.

 

Chcete-li se dozvědět více o naší nabídce jazykových kurzů, klikněte zde!

Poznejte tradice anglicky mluvících zemí prostřednictvím kurzů obecné angličtiny s Cambridge School of English!

Různé přízvuky – naučte se používat konkrétní přízvuk s Cambridge School of English!

V každé zemi, kde se používá angličtina, se vyvinul jiný způsob mluvy – jiný přízvuk. V některých případech může být dokonce překážkou v komunikaci.

Náš jazyková škola Cambridge School of English vám nabízí nástroj, který vám pomůže naučit se mluvit s určitým přízvukem.

Cambridge AI Speech Tutor – e-learningová platforma, díky které si osvojíte jeden ze tří akcentů – britský, americký nebo australský.

Cambridge AI Speech Tutor otestuje vaši schopnost používat mluvenou angličtinu tím, že vyhodnotí vaši nahranou řeč. Analyzuje jak celé věty, tak jednotlivá slova nebo zvuky!

Podívejte se na naši e-learningovou platformu nyní!